Zachełmie - magiczne miejsce w Karkonoszach


Dzięki sprzyjającemu położeniu idealnie nadaje się do rozpoczęcia górskiej przygody - także po terytorium Czech. W okolicy znajduje się kilka przejść granicznych.
Szklarska Poręba narodziła się wraz z rozwojem hutnictwa szklanego oraz ekspansywnymi poszukiwaniami kamieni szlachetnych i kruszców. Na wieść o swych bogactwach naturalnych w XIII wieku w posiadanie tych ziem wszedł zakon Joannitów z Cieplic.

Już 100 lat później powstała tutaj pierwsza huta szkła. Kolejnymi inicjatorami nowych miejskich przedsięwzięć była rodzina Schaffgotschów, której majątek stanowiły terytoria położone przede wszystkim w górach i na przedgórzu. Natomiast już od początków XIX wieku miasto związało się na dobre z turystyką. Bardzo modne stały się górskie wycieczki i wypoczynek w stacjach klimatycznych.

Dzięki naturalnemu urokowi miejscowości w tym czasie, również artyści i inne znane osobistości ówczesnego świata zaczęły licznie tu napływać, aby spędzać czas w pięknej okolicy i w spokoju tworzyć - tak można powiedzieć, powstała "kolonia artystyczna", której tradycje zwykli kontynuować obecni twórcy. Szklarska Poręba uzyskała prawa miejskie dopiero w 1959 roku..


Więcej o atrakcjach Szklarskiej Poręby, baza noclegowa www.e-szklarska.com

Noclegi w Szklarskiej Porębie
Od wielu lat Szklarska Poręba to miejsce gdzie każdego roku zjeżdża się tysiące turystów by aktywnie wypocząć na łonie natury. Dzięki czystemu górskiemu powietrzu, krystalicznie czystej wodzie i hotelowym pokojom na najwyższym poziomie możemy spędzić przyjemnie czas. Niektórzy mogą pomyśleć, że jeśli jest to miejscowość położona u stóp Karkonoszy to jedynie w okresie zimowym będą tam jakieś atrakcje. Otóż nie! Atrakcje turystyczne, które zapewnia to miasto są zarówno latem jak i zimą. Latem możemy przechadzać się górskimi szlakami, które uraczą nas bogactwem natury i pięknem krajobrazu. Warto wspomnieć, że tereny zalesione to aż 80% całej powierzchni miasta, a tereny rolne to jedynie 6%. Wybierając się do Szklarskiej Poręby nie musimy się martwić o hotele, jest ich wystarczająco wiele, a komfort który oferują jest na najwyższym poziomie. Tak samo pensjonaty i apartamenty, które oferują spa, masaże czy salony odnowy biologicznej. Wszystko to czego potrzeba by wypocząć jest na miejscu w Szklarskiej Porębie.

 Lokalizacja Zachełmie

Copyright (c) InterPele zachelmie.pl stat4u